SEA WOLF
link do podstawowej oferty wraz z cenami
https://drive.google.com/drive/folders/1q39flXz9qbD67WDuqHLV0JIdACPbnjbn
link to our basic offer with price list
https://drive.google.com/drive/folders/1zpv3EE1IaJvRcBBUddVKtAqTxMr4qEgK
link do zdjęć skafandra / link to pictures of warmsuit
EXTREME: https://drive.google.com/open?id=1-Wg4MGXXBuMNfVsuyGwPtrVXY_2yF8sw
LITE: https://drive.google.com/open?id=12m7sIZO3Jh7KZ20LT_YoBVRjaBsE8RHQ
link do zdjęć detali skafadnra / link to pictures with detals of warmsuit
EXTREME: https://drive.google.com/open?id=1bIuoY8q55OMFIkjJNcu05HelAZwWe-D3
LITE: https://drive.google.com/open?id=119ISXZENqk5vWKr7F-ZuacNzNFgf0127

Odczuwanie zimna jest indywidualną cechą i trudno wskazać właściwy sposób ubrania. Na pewno w przypadku nurkowania w zimnych wodach takich jak w Polsce, problemem podstawowym jest reakcja naszej autonomicznej części mózgu na spływające do niej sygnały i to ona determinuje nasz tzw komfort odczuwalny. Na reakcje naszego organizmu mamy znikomy wpływ, więc by odczuć poprawę komfortu termicznego, trzeba umiejętnie wyeliminowanie lub istotne ograniczenie występowania niektórych sygnałów.
Przyjęło się uważać, że to zimno ma decydujący wpływ na odczuwaniu przez nas chłodu. Jednak poza zimnem, drugim czynnikiem o ogromnym wpływie jest wilgoć, która przez swój wpływ na wilgotność naszej skóry, zwiększa i przyśpiesza przepływ sygnałów interpretowanych później jako zimno. Tak więc poza należytym, ale nie przesadnym, używaniu odpowiedniej odzieży izolującej termicznie, istotny wpływ ma walka z wilgocią. Są różne metody jej ograniczania ale jednym z najskuteczniejszych jest zastosowanie jako podstawowej bielizny z oryginalnej 100% wełny Merino. Wełna ta, poza rozlicznymi zaletami jakie mają wełny różnych gatunków zwierząt, ma unikalną właściwość - 1kg suchej wełny Merino może zaabsorbować 350ml wody z zachowaniem wrażenia pełnej suchości. Wełna wielbłądzia absorbuje 15% wilgoci, zaś reszta wełen kilka procent, jednak i to jest olbrzymia wartość w porównaniu z tzw. syntetyczną bielizną termiczną, która absorbuje maksymalnie 0,5-0,1% wilgoci. Wydaje się, że stosowanie bielizny syntetycznej przeznaczonej do jednokrotnej dużej aktywności ruchowej, w przypadku nurka praktycznie leżącego w wodzie, jest w najlepszym razie bezcelowe, o ile nie szkodliwe. Polecamy zawsze podczas nurkowania używanie bezpośrednio na gołe ciało lub bieliznę osobistą z wełny Merino, przynajmniej jednego kompletu bielizny Expedition firmy Devold lub równoważnego.
Drugim czynnikiem jest jakość izolacji termicznej. W tej chwili praktycznie wszyscy producenci dostarczają ocieplacze wykonane z różnych rodzajów watoliny lub innych dających się łatwo zgnieść lub ścisnąć włóknin i materiałów. Taki zastaw jest świetny na lądzie, a nawet powierzchni wody. Jednak przy zanurzeniu poniżej 5-10 metra jego grubość maleje do minimum, a w części, na której niejako leżymy: od kolan, uda, brzucha do klatki praktycznie prasujemy go ciężarem swojego ciała do minimalnej grubości. To jest bardzo podobne sytuacja jak spanie w ciepłym śpiworze na ziemi bez materaca. Dlatego nawet w nowych i grubych ocieplaczach z watolin,y odczucie zimna po kilku minutach przebywania w wodzie jest dojmujące w tych partiach ciała. Niestety prawie wszystkie oferowane ocieplacze na rynku opierają się na tak działających wypełnieniach. Pewnym rozwiązaniem jest używanie systemów grzewczych, ale niesie to z kolei ryzyko chorób dekompresyjnych oraz problemów z utrzymaniem ogrzewania na stałym poziomie do przez cały okres trwania nurkowania.
Oferujemy wykonane w technologii Constant WarmUp (CWU) dwie linie ocieplaczy STD i EXP, które dzięki specjalnej konstrukcji praktycznie nie podlegają kompresji czy zgnieceniu. Dzięki temu, prawdopodobnie są to najcieplejsze ocieplacze na rynku. Ocieplacze są zaprojektowane z krótszymi długościami rękawów, by można było bez problemu zastosować uszczelnienie nadgarstków, krótszymi nogawkami, by nie przeszkadzały w butach. Wersje jesienno-zimowe mają długie bezszwowe ściągacze, które w czasie używania suchych rękawiczek wywija się przedramię, a po wyjściu z wody używa jako bezpalcowe rękawiczki. Ściągacz nogawki można schować pod skarpety ocieplające, by izolacja miała ciągłość. Skafandry mają kieszenie na dokumenty, na ręce, suwaki fizjologiczne z ruchomym przepustem na instalację pee valva, suwak główny z przepustem na instalację elektryczną. Na karczku znajdują się zaczepy do suszenia. Wszystkie szwy są wykonane specjalnym płaskim, wyjątkowo rozciągliwym szwem. Do ocieplaczy dołączona jest specjalna torba umożliwiająca odprowadzenie wilgoci z ocieplacza bezpośrednio po nurkowaniu.
Podstawową rodziną jest linia STD (standard) wykonana z grubego nieściśliwego twardego polara i materiału przestrzennego 3D o grubości około 3mm. By grubość izolacji nie ulegała zmianie, używamy specjalnie dobranych nierozciągliwych dzianin, które gdyby się rozciągały szybko traciły by wtedy grubość, jak to się dzieje w przypadku większości dopasowanych ocieplaczy wykonanych z polara. Podstawowa grubość ocieplaczy wynosi około 6-7mm, zaś w miejscach szczególnie narażonych na wychłodzenie, dzięki dodatkowym panelom docieplającym i ochraniającym, dochodzi do 9-10 mm. W ten sposób zapewniają one taką samą izolacje na lądzie jak i pod wodą bez względu na głębokość. Modele STD LITE i STD EXTREME różnią się grubością, wyposażeniem, dodatkowymi strefami ciepła i funkcjonalnością. Model EXTREME jest przeznaczony na zimne i bardzo zimne wody. Ocieplaczem na wody letnie (Chorwacja, Malta, Egipt itp) jest model LITE składający się tylko z polara z panelami z materiału 3D.
Nowa linia EXP (expanding -rozciągliwa) konstruowana jest w całości z unikalnej 3mm przestrzennej dzianiny Seal Skin, która mimo wyjątkowej rozciągliwości praktycznie nie zmienia swojej grubości. Oferujemy tu cztery ocieplacze SKIN, ZIP, PLUS, SET. EXP LITE podstawowy uniwersalny ocieplacz o grubości stałej 3mm na ciepłe wody. EXP ZIP to model Skin z dodatkowo zamontowanym suwakiem fizjologicznym wokół pasa, umożliwiającym dokonanie potrzeby fizjologicznej bez zdejmowania skafandra. Oba modele nadają się też doskonale podczas dojazdów na miejsce nurkowe oraz używania na rowerze, nartach, pracach na dworze itp. EXP PLUS to rozwinięcie modelu Zip z dodatkowymi panelom docieplającym i ochraniającym. W ten sposób model pozwala na używanie go wiosną czy jesienią w wodach poniżej 20 stopni. EXP SET to zestaw składający się z modelu Zip oraz Plus, dzięki czemu uzyskujemy opcje pozwalające użytkować zestaw jako samodzielne skafandry late, jesienią i wiosną, zaś zimą ubierając dwa na raz uzyskujemy równoważny ocieplacz do wersji STD Extreme. Jest to bardzo innowacyjne, niespotykane nigdzie, bardzo uniwersalne rozwiązanie problemów z dobraniem właściwej izolacji termicznej ocieplacza.
W przypadku potrzeby uzyskania większej ilości informacji lub odpowiedzi na pytania, prosimy kontaktować się emailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub telefonicznie +48 602 738 768.
Zapraszamy!